O INSTRUKTORACH

RAMADA to młody i dynamiczny zespół kreatywnych ludzi. Każda z pracujących u nas osób jest rzetelna, energiczna i pomysłowa a co najważniejsze słowo "niemożliwe" dla nich nie istnieje.

W naszych działaniach potrafimy w sposób niekonwencjonalny wykorzystać nowoczesne trendy w modzie i sztuce, dbając jednocześnie o zachowanie tradycji i dobrego smaku. Dla nas każde działanie jest najważniejsze!

Podejmujemy się go z przyjemnością i zaangażowaniem, gdyż chcemy aby nasi klienci przeżyli niezapomniane chwile. 

GRUCA KATARZYNA

2015-10-04 10:17:28

GRUCA KATARZYNA

Tancerka, pedagog, choreograf. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu, gdzie dziewięcioletnia edukacja obfitowała w występy podczas szkolnych koncertów oraz uczestnictwo w spektaklach pobliskiej Opery („Piotruś i wilk", „Byczek Fernando", „Kopciuszek", „Dziadek do orzechów"). Uzyskawszy zawodowy dyplom tancerza, rozpoczęła pracę w Teatrze Muzycznym w Gliwicach, później Gliwickim Teatrze Muzycznym, gdzie jako solistka tańczyła w spektaklach operetkowych, musicalowych, koncertach okolicznościowych, wieczorach baletu współczesnego oraz w baletach klasycznych. Współpracowała z takimi choreografami jak Jarosław Staniek, Jacek Łumiński, Henryk Konwiński, Katarzyna Skawińska, Katarzyna Aleksander - Kmieć, Władysław Janicki, Janina Niesobska, Teresa Kujawa, Zofia Rudnicka. Ostatnie dwa lata tańczyła w zespole Baletu dworskiego „Cracovia Danza", występując w repertuarze spektakli średniowiecznych, renesansowych, barokowych oraz XIX-wiecznych. Wraz z Baletem współpracowała z Warszawską Operą Kameralną przy produkcjach „Idomeneo" i „ Jephte". W dorobku artystycznym ma również przygotowanie ruchu scenicznego do spektaklu dramatycznego „Balladyna" w Teatrze Nowym w Zabrzu, udział w koprodukcji polsko - czesko-słowackiej „Wichry" w reżyserii i choreografii Jarosława Stańka oraz współpracę z baletem Opery Krakowskiej przy spektaklu plenerowym „Baron Cygański". Jako pedagog (absolutorium Akademii Muzycznej w Warszawie specjalizacji pedagogika baletu) miała do czynienia zarówno z dziećmi wieku szkolnego, jak i z młodzieżą dorosłą. W ramach zastępstwa prowadziła lekcje tańca klasycznego w OPSB w Bytomiu w klasie najmłodszych chłopców oraz na etacie w Państwowym Zawodowym Studium Wokalno - Baletowym w Gliwicach uczyła tańca charakterystycznego i klasycznego. Obecnie związana z Akademia Baletu w Opolu oraz z Teatrem Muzycznym w Gliwicach

Trener i choreograf Akademii Baletu RAMADA. Jej podopieczne stanęły wielokrotnie na podium Mistrzostw Polski jak i Świata w balecie federacyjnym IDO.  

« powrót
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW