TEATR TAŃCA

OPOLSKI TEATR TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO

 
Opolski Teatr Tańca powstał z inicjatywy wielu osób. Założycielem i reżyserem jest Elżbieta Podejko – Duda. Teatr ma na celu zjednoczyć twórcze działania choreografów oraz tancerzy. Tworząc swój repertuar Opolski Teatr Tańca dba o jego różnorodność, uzyskując
ją nie tylko dzięki podejmowaniu zróżnicowanej tematyki, ale również nieustannie poszukuje nowych doznań.

Stara się, aby taniec wpłynął na naturalny ruch tancerza, a emocje zostały odzwierciedlone naturalnym ruchem. Uczestnicy mogą również zaangażować się w rozwój grupy przez własne działania twórcze, próbę przygotowania swoich etiud, co pozwala im na sprawdzenie własnych umiejętności oraz podniesienie poziomu technicznego całej grupy. 
 
Podstawą pracy jest poznawanie funkcjonowania ludzkiego ciała za pomocą różnych metod i technik. Jest bardziej swobodną formą tańca niż np. balet. Tutaj tancerz ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu, wykorzystywany jest tu ciężar, grawitacja, oddech, swingi itp. Taniec współczesny jest mieszaniną wielu tańców jak np.: modern dance, jazz, elementy akrobatyki i baletu. 
 
Jest to jednak taniec opierający się przede wszystkim na uczuciach tancerza, ekspresja scenicznawynika z wnętrza ciała i emocji.
 
 
 
PIĄTEK 19.30 - 21.00 prowadzący: Martyna Andrzejczak i Elżbieta Podejko-Duda
« powrót
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW