AKTUALNOŚCI

MISTRZOSTWA ŚWIATA IDO BALET - 2011

2012-01-25 20:00:08

Julia Ciszewska i Mira Grodziecka-Makulska z Akademii Tańca Ramada w Opolu zdobyły medale na XI Mistrzostwach Świata IDO Jazz Dance, Modern i Puchar Świata w Balecie w Mikołajkach. Mistrzostwa odbywają się pod patronatem Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego.

Dziewczynki startowały w kategorii balet dzieci do lat 11. Rywalizowały z  zawodniczkami z innych krajów.

Julia Ciszewska zdobyła srebrny medal, a Mira Grodziecka-Makulska brązowy.

Dla Julii to drugi już udział w tych mistrzostwach i kolejny medal.

- Cieszę się bardzo, również z tego, że na podium stanęłam z koleżanką. Wydaje mi się, że zatańczyłam najlepiej jak potrafiłam - opowiada Julia. - Czy się denerwowałam? Trochę, ale kiedy zaczynam tańczyć, zdenerwowanie mija - mówi.

Dla 10-letniej Miry to pierwszy medal na mistrzostwach. - Jak wyczytali moje nazwisko, byłam zaskoczona. Trochę się obawiałam przed występem jak mi pójdzie, ale teraz jestem bardzo szczęśliwa - zdradza Mira.

Dziewczynki do mistrzostw przygotowywała Katarzyna Gruca. - Jestem z nich bardzo dumna, naprawdę ciężko zapracowały na te medale, a Opole może być dumne, że ma tak zdolne dzieci, które je tak wspaniale reprezentują - mówi nauczycielka.

W mistrzostwach startuje łącznie 20 krajów z trzech kontynentów. W tym roku o medale walczy ponad 2 tys. zawodników. Mistrzostwa potrwają do 10 grudnia.

Z Akademii Tańca Ramada będą jeszcze startowały uczennice w kategorii juniorki solo, juniorki duet i dzieci duet oraz miniformacje dzieci.


Złoto dziewczynki zdobyły tańcząc w duecie: Julia Ciszewska i Mira Grodziecka-Makulska oraz w miniformacji baletowej dla dzieci, gdzie dołączyły do nich Lena Grodziecka-Makulska, Ania Guzy, Kasia Tabiś i Zuzia Łukasiuk. Srebro w duetach zdobyły Lena Grodziecka-Makulska i Ania Guzy. Wicemistrzynią Świata w solówkach dla dzieci została Julia Ciszewska, a brązowy medal zdobyła Mira Grodziecka-Makulska. W mistrzostwach startowały ich starsze koleżanki: Agata Sawicka i Barbara Gajda, w kategorii juniorki zajęły piąte miejsce.

Dzieci uczą się w Akademii Tańca Ramada w Opolu Ich trenerkami są Katarzyna Gruca i Agnieszka Gajda. W mistrzostwach startowało łącznie 20 krajów z trzech kontynentów. A o medale walczyło ponad 2 tys. zawodników. 
« powrót
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW